top of page
weboldal háttérkép.png
Keresés

Az indiai nők szépségének 10 titka



Lehet, hogy a photoshop Indiában sem ismeretlen, de tény, hogy az indiai nők messze földön híresek arról, hogy a bőrük makulátlan, a hajuk pedig egészségtől csillogó. Mégis hogy csinálják, hiszen ők aztán biztosan nem költenek súlyos összegeket drága krémekre, kezelésekre? Kiderítettük, mi a titkuk!

Az indiai nők több száz, ha nem ezer éve használják azokat a természet adta kincseket, amelyek nem csak teljesen vegyszermentesek - így kimondottan egészség- és környezetbarátok-, de egyben nagyon hatásosak is.

OLVASD EL EZT IS!Három különös arckezelés, ami éveket fiatalíthat az arcodon

MUTATJUK, MI AZ A TÍZ TERMÉSZETI KINCS, AMIT RENDSZERESEN BEVETNEK A SZÉPSÉGÜK MEGŐRZÉSE ÉRDEKÉBEN!

NÉZD MEG A GALÉRIÁNKAT>10 KÉP

Az indiai nők szépségének 10 titka

Kurkuma

Ha szépségápolásról van szó, az indiai nők esküsznek a kurkuma pasztára, ami szerintük csodákat tesz a bőrrel. A kurkuma nem csak fűszernövényként, de a bőrápolásban is kiváló antioxidáns-forrás. Ennek a tulajdonságának köszönhetően csökkenti az oxidatív stressz okozta sejtkárosodást, regenerálja a bőrsejteket, emellett remek pattanásűző (ez utóbbi erős antibakterális hatásának is köszönhető).

Tipp: Készíts indiai kurkuma pasztát! Ehhez használj kurkuma port, csicseriborsó lisztet és tejet vagy vizet.

Citromlé és rózsavíz

Miért van az, hogy az indiai nőknek nincsenek pigmentfoltjaik, holott Indiában egész évben jóval intenzívebb a napsugárzás? A magyarázat nagyon egyszerű: minden reggel, a szokásos arcápolási rutinjukat követően citromlé és rózsavíz keverékével fújják be az arcukat, dekoltázsukat. A citromlé ugyanis halványítja a foltokat, egységesebbé, frissebbé teszi, míg a rózsavíz hidratálja és ragyogóvá teszi a bőrt.

Agyag

Az indiai nők rendszeresen használják az agyagot szépségük megőrzésére. Az agyagmaszk méregtelenít és tisztít, miközben értékes ásványi anyagokkal is ellátja, táplálja a bőrt. A hatás fokozására gyakran kevernek a maszkba szantálfa port is.

Szárított narancshéj

Törd porrá a szárított narancshéjat és önts hozzá egy löttyintésnyi tejet, majd kend az arcodra, dekoltázsodra és a kézfejekre! Ettől a csodakombótól a bőröd garantáltan ragyogni fog, köszönhetően a C-vitaminnak és a tej tápláló hatásának.

Nyers krumpli leve

A nyers krumpli leve a legkiválóbb természetes bőrszín egységesítő: halványítja a sötét foltokat, ezen kívül simítja a hegeket és segít lehúzni a gyulladásokat is, ezért pattanásos bőrre is nagyon hatékony.

Gyümölcs saláta

Ki mondta, hogy a gyümölcssaláta csak arra jó, hogy megegyük? Az indiai nők bizony az arcukra, dekoltázsukra is használják! Amit nem esznek meg, a maradékot összeturmixolják és a bőrükre kenik. Ugye nem kell mondani, mennyi vitamint, antioxidánst és ásványi anyagot tartalmaz ez a keverék? Ráadásul nem csak külsőleg, de belsőleg is feltölthetjük vele a vitaminraktárunkat.

Amla

Az amla, vagy más néven indiai egres, nagy mennyiségű természetes C-vitamint tartalmaz, és kiemelkedően magas az antioxidáns tartalma. Fontos gyógynövény, melyet az ajurvédikus orvoslásban több mint 5000 éve használnak. Meg is ehetjük, de ha a hajunkra kenjük, a hajkoronánk egészségesebb és csillogóbb lesz, a bőrt pedig üdévé és ragyogóvá varázsolja.

Répalé

Akik rendszeresen isszák, állítják, a répalé makulátlan bőrrel ajándékoz meg. Ehhez mindössze arra van szükség, hogy minden reggelt egy fél pohár frissen préselt répalével indíts. Egy hónap múlva látni fogod az eredményt!

Méz

Bár kissé ragacsos, mégis érdemes beemelni a mézes pakolást a szépségrutinunkba, mert bársonyosan puhává és hidratálttá teszi a bőrünket. Használd minden másnap az alaposan megtisztított bőrödön és hagyd, hogy az értékes hatóanyagok beszívódjanak!

Kókuszolaj

A kókuszolaj az indiai nők szépségápolásának szent grálja. Mindenre használják: arcra, testre, hajra, a körmeikre. Rendszeres használatával a bőr selymesen puhává, hidratálttá, a haj pedig egészségesen táplálttá, csillogóvá válik.

Hrishikesh Ayurveda +36707727079

491 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page